Ana Sayfa Manşet Benzediği Organa Fayda Veren Besinler

Benzediği Organa Fayda Veren Besinler

Bazı  meyve ve sebzeler insan vücudundaki organlara çok benzerler.  Bu benzerlik bazen öyle dikkat çekicidir ki,insanı hayretler içinde bırakır. Sadece benzerlik değil aynı zamanda bu meyve ve sebzeler benzediği insan organına da sağlık açısından son derece fayda vermektedirler.

Peki bu besinler hangileridir şimdi onlara yakından bir bakalım.

Kereviz – kemik 

Resimde de gördüğünüz gibi kerevizin uzun sapları insan kemiğine benzemektedir. Kerevizin içinde kemiklere güç veren  moleküler yapıda büyük slikon kaynağı  bulunmaktadır. Folik asit kaynağı olan Avakado rahim i besleme özelliğine sahiptir.

Avokado = rahim

Avakodaya baktığımızda ampül şeklindedir ve rahme benzediği farkedilir.  Avakado üreme sağlığını beslemektedir.

Domates = kalp

Yapılan araştırmalarda domates yiyenlerin kalp sağlığının daha iyi olduğu tespit edilmiştir. Domatesi kestiğimizde kalp odacıklarına benzer bir görüntü görürsünüz.

Greyfurt = göğüs 

Greyfurt ise yapısı  itibariyle gögüzlerin ciğerin iç yapısına benzemektedir. Yapılan araştırmalarda Greyfurtta limonoid adı verilen maddeler içermektedir.

Havuç = göz

Havucu çarprazlama böldüğünüzde size göz şekline benzer bir görüntü vermektedir. Herkes tarafından biliniyor ki havuç göz için idealdir.

Tatlı patates = pankreas

Tatlı patates ise pankreasa benzer ve çok iyi geldiği yapılan araştırmalarda belirlenmiştir.

Ceviz = beyin

Ceviz de beyine çok benziyor değil mi? beynin kıvrımlarıyla cevizin yapısı nasıl da birbirine çok benziyor. Ceviz beyin fonksiyonunu desteklemeye yardımcı olan çok yüksek omega-3 yağ asitleri içermektedir.

Benzediği Organa Fayda Veren Besinler listesi devam edecek.

 

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazınız
Lütfen Adınızı Yazınız

EN SON

Fıstıklı Apartları FISTIKLI GÜNAY APART

FISTIKLI GÜNAY APART Günay Apart, Fıstıklı köyü Karaincir mevkiinde, bir koyda 5000 metrekarelik alanımızda bulunmaktadır. Sakin bir yerde, temiz hava, bol güneşli, oksijen depolayabileceğiniz bir yerdedir. Zeytin...

Reis Pansiyon- Fıstıklı Köyü

Fıstıklı Köyü Pansiyonlarından Reis Pansiyon denize sıfır konumuyla sizi cezbedecek. Yalova Armutlu Fıstıklı Köyü Pansiyonlarından Reis Pansiyonda huzur içinde bir tatil geçirebilirsiniz. Denize sıfır...

Fıstıklı Pansiyon-Çetin Pansiyon

Bahçemiz 3 bin metrekare olup denize 70 metre uzaklıktadır,sıcak su,otopark,internet mevcuttur,bahcemiz içinde meyve ağaçları içinde korunaklıdır çocuklarınız istediği gibi oynayabilir,çadırlık alanımız vardır pansıyonumuzda akşamları...

Fıstıklı Doğa pansiyonu

Fıstıklı Doğa pansiyonu aile pansiyonları içinde huzur veren bir özelliğe sahiptir. denize sadece 30 metre mesafedeki konumu ve yepyeni binasıyla rahat bir tatil geçireceksiniz....

Son Yorumlar